До московських попів в Україні нагрянули з перевірками, що відбувається

Храми Української православної церкви Московського патріархату стали об’єктами серйозних перевірок в Україні, пише Главком.

В останні дні СБУ було проведено ряд обшуків в окремих адміністративних приміщеннях УПЦ МП і приватних будинках, що належать представникам цієї конфесії.

Повідомляє korupciya.com

Трохи інша перевірка пройшла у Почаївській лаврі у Тернопільській області. Проте прийшли туди не з обшуками, а з ревізіями. Хотіли перевірити, чи всі цінності залишилися на місці.

Так, 5 грудня Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник провів ревізію на території Почаївської лаври. Про це повідомили в Інформаційно-просвітницькому відділі Української православної церкви (Московського патріархату).

Експонати перевіряли згідно опису радянського періоду. Ревізія пройшла в Успенському та Троїцькому соборах, монастирських келіях, архієрейських будинках, дзвіницях і надбрамному корпусі.

Зазначається, що у результаті перевірки всі святині виявилися на місті.

Цікаво, що 23 листопада було скасовано рішення про державну реєстрацію права користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської лаври за релігійною організацією «Почаївська Свято-Успенська лавра».

Цю організацію очолює митрополит УПЦ МП Володимир (Мороз), теперішній настоятель Почаївської лаври.

За повідомленнями Мін’юсту, таким чином комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

У МП ж заявляють, нібито Почаївська лавра і надалі перебуває в їхньому «законному користуванні».

Зазначається, що МП тимчасово зможе користуватися спорудами монастиря принаймні до собору, на якому має бути створена помісна церква. А Почаївська Лавра може приєднатися до помісної церкви добровільно.

Що ви про це думаєте?