МОСКВА ЗОВСІМ ЗЛЕТІЛА З КАТУШОК: У РОСІЙСЬКИХ ПОЛІТИКІВ І ЖУРНАЛІСТІВ ВЖЕ ПОЧАЛАСЬ ІСТЕРИКА. ЗАГРОЖУЮТЬ ВІЙНОЮ, ВБИВСТВАМИ, ЗІТКНЕННЯМИ.

Томос наш. Я далекий від релігійних питань, але при цьому для мене очевидно, що український народ має точно таке ж право на свою Помісну Православну Церкву, як росіяни, болгари, серби чи румуни. Більшість представників багатомільйонної української нації сповідують православ’я. І ситуація, в якій українці не мали своєї автокефальної церкви, безумовно, була несправедливою.

У російських політиків і журналістів вже почалась істерика. Загрожують війною, вбивствами, зіткненнями. Напруження злоби і ненависті до України можна порівняти з 2014-м. У список ворогів Росії тепер додалася ще й Константинопольська церква. Тепер там теж зрадники, вороги, неправильні православні і т.д.

Але тут ніяких сюрпризів немає. Набагато цікавіше спостерігати за реакцією на Томос всередині України. Вже чути скрегіт зубів мерзотників, які відмовляють своїм співвітчизникам в праві на свою автокефальну церкву. І така реакція на автокефалію – хороший маркер. Не будемо обманювати себе. Хто не визнає право української церкви на автокефалію – не визнає право українського народу на існування. Важливо це розуміти і робити відповідні висновки.

Вітаю всіх православних українців з історичною подією!

Денис Казанський

Що ви про це думаєте?