“Воно” продавало Міноборони старі БМП у 10 разів дорожче. Хочу нагадати СБУ, що головна їх функція не кришувати контрабанду, а ловити диверсантів

Просто хочу напомнить СБУ, что главная их функция не том, что бы крышевать контрабанду или заниматься рэкетом, а в том, что бы ловить диверсантов, которые разворовывая деньги армии уничтожают обороноспособность страны во время войны.

Як купувати вживані БМП за 20 тис. євро, а продавати їх Міноборони за 200 тис. доларів – схема від голови комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони, нардепа Сергія Пашинського. ****** Пашинський продавав Міноборони старі БМП у 10 разів дорожче Народний депутат від “Народного фронту” Сергій Пашинський організував корупційну схему, через яку старі бойові машини піхоти (БМП) коштували українському оборонному бюджету в десять разів дорожче.

Повідомляє www.tochkazoru.pp.ua

Йдеться про контракт, укладений Міністерством оборони України у 2016-2017 роках, щодо постачання БМП Житомирським бронетанковим заводом. Підприємство купувало списані з озброєння БМП-1 1980-х років випуску у польської компанії Wtorplast. Ця компанія, своєю чергою, придбала їх у чеської компанії Excalibur Army по 20-25 тис. євро за одиницю – за ціною металобрухту.

Польська Wtorplast розбирала БМП – відділяла вежі від шасі. Житомирський завод завозив усе це окремо в Україну: одна вежа оцінювалася у 66 тис. доларів, а шасі – 99 тис. доларів. Завод “ремонтував” БМП, просто з’єднуючи раніше розібрані частини. Вартість робіт становила ще 40 тис. доларів за одиницю.

У результаті БМП вартістю 20 тис. євро обходилися українському оборонному бюджету в 205 тис. доларів. Лише в 2017 році у рамках контракту із Житомирським бронетанковим заводом Міноборони закупило 200 бойових машин, витративши на них 41 млн доларів.

Те, що “кінцевим бенефіціаром цієї схеми є Сергій Пашинський” виданню повідомив один із бізнесменів, причетний до поставок. Сам депутат-“нарфронтовик”, звісно ж, заперечив це, заявивши: “Я не те що не маю, а теоретично не можу мати комерційних відносин із ЖБЗ”.

Як відомо, нардеп Сергій Пашинський зацікавився “1,5 млрд доларів Януковича”, вимагаючи від генерального прокурора Юрія Луценка всю інформацію про конфісковані гроші.

Що ви про це думаєте?