«А ви точно зможете посмажити нормальну яєчню?»: шеф-повар розкрив 7 правил, які ви могли не знати

Здавалося б, що може бути простіше, ніж приготувати яєчню? Наприклад, улюблену багатьма яєчню. Але нюансів маса. Часто вдома не виходить така ж яєчня, як в ресторані, – гладка, красива, смачна. Тому що якщо нюанси не дотримати, то яєчня, звичайно, вийде, але не такою. То жовток може розтектися, то білок прожариться не до кінця, залишаючись внизу білою, а зверху прозорою і не дуже приємною по консистенції.

Про це пише Мій Світ, за матеріалами Мандаринка

Я за те, щоб їжа була не тільки смачною, але і красивою. Тому пропоную вам кілька правил для яєчні, деяким з яких мене навчив гарний друг – один з найбільш затребуваних бренд-шефів.

Необхідні продукти:

  • Вершкове масло
  • Яйця
  • Сіль і перець
  • Зелена цибуля
  • Все що завгодно ще – на ваш розсуд

Покроковий процес приготування:

Правило №1. Вершкове масло

«А ви точно зможете посмажити нормальну яєчню?»: шеф-повар розкрив 7 правил, які ви могли не знати

Можна смажити і на олії – ніхто не заборонить. Але на вершковому маслі, без сумніву смачніше. Про те, що масло повинне бути якісним, згадувати напевно, не варто. Погане масло і яєчню зіпсує, і запах буде не найприємніший.

Правило №2. Маленький вогонь

На великому вогні масло просто згорить. Цей процес запускається при досягненні сковорідкою температури в 150 градусів. Чорне спалене масло = зіпсована яєчня. Тому масло повинно бути просто добре прогріте, без кипіння і подальшого спалювання.

Правило №3. Яйця розбиваються дуже близько до дна сковорідки

Це робиться для того, щоб жовток не луснув і не розтікся. Адже ми робимо яєчню, а не омлет.

Правило №4. Розрізати білок

«А ви точно зможете посмажити нормальну яєчню?»: шеф-повар розкрив 7 правил, які ви могли не знати

Білок в курячому яйці складається з різних сумішей – ближче до шкаралупи знаходиться рідкий зовнішній білок, далі – щільний білковий мішок, слідом – внутрішній рідкий, а біля самого жовтка знаходиться градінковий білок. Рідка частина сама рівномірно розтечеться по сковорідці, а густа буде оточувати жовток. Коли рідка частина вже повністю буде готова, густа залишиться сирою.

Щоб цього не сталося, білок надрізається гострим кінчиком ножа дуже близько до жовтка в декількох місцях. Білок витече і змішається з рідкою частиною, в результаті весь білок стане абсолютно однорідним і рівномірним.

Правило №6. Чи не солити жовток

Тому що при попаданні солі на жовток утворюються білі цяточки. Жовток, на який потрапила сіль, що не буде рівномірного кольору, а вийде з плямами, як мухомор. Щоб це спортити, багато рестораторів взагалі не солять яєчню, а підсолюють масло, на якому яєчня буде смажитися.

Правило №7. Зелена цибуля – під кришку

«А ви точно зможете посмажити нормальну яєчню?»: шеф-повар розкрив 7 правил, які ви могли не знати

Якщо ви додаєте зелену цибулю, то цибуля додається, коли білок вже схопився і майже готовий. Після цього яєчню накривають кришкою. Під впливом тепла цибуля віддасть яєчні аромати. На це досить і хвилини. Якщо сковорідка з товстим дном, то відразу після додавання цибулі її можна прибрати з вогню – яєчня дійде і під кришкою – залишкового тепла буде достатньо.

І можна подавати. Це тільки на вигляд здається, що немає нічого простішого, ніж посмажити яєчню. Але щоб вона була красивою, потрібно трохи постаратися. Але ви згодні, що воно того варте?