Абонплаті на газ бути: Стало відомо про новий “тарифний сюрприз” для українців

Абонплата – тариф на транспортування і розподілу газу. Її розмір планують прив’язати до потужності газового лічильника. Чим більше газу він може пропустити, тим вище буде абонплата. Середній її розмір може складати 50-100 грн/міс.

Влада України планує до початку літа 2018 року виконати вже взяті на себе перед МВФ зобов’язання, серед яких – введення абонплати на газ. Про це пише Realist, відзначаючи, що ці умови прописані в меморандумі з фондом, повідомляють Патріоти України.

Як говориться в матеріалі, абонплату на газ Нацкомісія у сферах енергетики та комунальних послуг ввела ще 2017 року, проте під тиском громадськості комісія це рішення призупинила. Зараз же для виконання меморандуму це рішення доведеться відновити.

Нагадаємо, у Міжнародному валютному фонді відзначають, що надання фінансової допомоги було затримано через те, що український уряд відстав від графіка проведення реформ. Крім створення Антикорупційного суду, кредитор хоче отримати угоду про підвищення цін на природний газ для населення.

Що ви про це думаєте?