Чому моя розсада помідорів ніколи не витягується, а росте міцною і з “жирними” стовбурами

Який городник не хоче виростити міцну здорову розсаду, щоб потім отримати від неї максимальну віддачу у вигляді врожаю? Думаю таких не буває. І ось, в самому розпалі сезону розсади починаються головоломки, що ж зробити, щоб помідори не витягували свої стеблинки ниточки, а впевнено зростали на міцних жирненьких “ніжках”.

Про це пише Мій Світ, за матеріалами Мандаринка

Деякі городники в пошуках рішення цього питання починають свої ритуальні “танці з бубном” навколо своє їзелені. І все б нічого, якби це були тільки новачки, кожен все-одно повинен набити свої шишки, бо так досвід краще засвоюється. Але ж часто це трапляється і з багатьма, вже можна сказати досвідченими дачниками.

Чому моя розсада помідорів ніколи не витягується, а росте міцною і з "жирними" стовбурами

Починається біганина по сайтам, блогам, в пошуках інформації що робити, чим посипати, чим побризкати, чим полити. І начебто ось дізналися, вичитали, розвідали. Потім насипали, налили, нагодували, окропили сльозою єдинорога, а розсада як тяглася, так і тягнеться, і це в кращому випадку!

А буває і так, що начебто ж повинна була погрубшати за один день, а вона раз і зсохла вся. Все, капець! Караул! Мабуть не з того єдинорога сльозу видавлювали. Що робити? Садити нову, поки є час і шукати, шукати, шукати ще більше порад і рекомендацій.

Зупиніться! Просто повільно вдихніть, видихніть і перестаньте мучити і себе і рослини.

Все, що потрібно розсаді помідорів – це:

1) Якісний, здоровий ґрунт. Я ніколи не використовую покупні субстрати. Віддаю перевагу тільки своєму, зі свого городу, і вам рекомендую користуватися землею з ваших городів. Максимум, що я додаю – це самий звичайний компост. Ніколи його не робили? Почніть! Кращого добрива не знайти, я в цьому більш, ніж впевнена.

І повірте, в такому ґрунті рослинам на даному етапі розвитку, аж до висадки в город-теплиці, вистачить всіх потрібних речовин, з головою.

2) Світло, повітря і простір. Ну це теж прописна істина, давно всім відома. Не тримайте розсаду помідорів в тісноті, пікіруйте вчасно. Це точно так само, як коли дитина виростає з повзунків, то їй потрібні нові, розміром побільше. Так і рослинам. Звичайно, найкраще пікірувати вже в індивідуальні стаканчики / баночки / горщики.

Особисто я так і роблю, навіть не дивлячись на те, що місця для розсади у мене не так вже й багато. На сонячному боці всього 2 вікна. Ось і намагаюся вмістити там все своє царство, щоб нікому образливо не було. І до речі, не дивлячись на те, що вікна у мене великі і знаходяться на південній стороні, я все-одно ЗАВЖДИ користуюся фітолампи.

Похмурих днів в той час, коли розсаді потрібне сонце, на жаль, набагато більше сонячних, так і на підвіконня все не вмістити. Тому, якщо ви хочете виростити добру розсаду, додаткове освітлення вкрай необхідне з перших днів життя вашої розсади.

Чому моя розсада помідорів ніколи не витягується, а росте міцною і з "жирними" стовбурами

Що стосується провітрювання, скажу відразу. Не няньчусь і не церемонюсь. Якщо за вікном не мінус, провітрюю завжди! Не знаю, може зараз і посипляться грізні коменти, що я нелюд, і що розсаді помідорів протипоказані протяги але я кажу як є. Не знаю як ваша, а моя розсада протягів не боїться, і починає загартовуватися і звикати до перепадів температур ще на підвіконні.

Єдиний важливий момент, на той випадок, якщо за вікном все-таки ще дуже холодно, а я тільки-тільки полила помідори, то відкладаю провітрювання на той термін, коли ґрунт злегка просохне.

3) Правильний полив. Поливати розсаду помідорів потрібно грамотно! І тут не потрібні ніякі формули і графіки. Якщо ви хочете виростити розсаду помідорів з добре розвиненою кореневою системою, то не варто зловживати поливами.

Чому моя розсада помідорів ніколи не витягується, а росте міцною і з "жирними" стовбурами

Я даю своїм пікірованим саджанцям попити тільки тоді, коли земляна грудка вже підсохла і я бачу, що листочки ось-ось поховаються. Тільки не падайте в непритомність. Так, так і ще раз так! Нічого страшного в цьому для помідорів немає. Поливаю рідко але влучно, як то кажуть. При такій “дієті” розсада помідорів нарощує сильну, потужну кореневу систему (див. фото вище), що в подальшому дуже позитивно позначиться на вашому майбутньому врожаї.

Усе! Більше нічого не потрібно. Більше ніяких шаманських танців з бубнами. Ніяких підживлень. Ніяких хитрощів і ніяких секретів. Здоров’я вам, гарної погоди і високих урожаїв!