«Путін таких жує пачками»: Тука розповів, чому Зеленському не можна одноособово вести переговори

Колишній голова Луганської військово-цивільної адміністрації Георгій Тука вважає, що президенту Володимиру Зеленському краще уникати спілкування тет-а-тет з президентом країни-агресора Володимиром Путіним. Про це заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій заявив під час чату на сайті «Главред».

На думку Туки, Зеленський є «абсолютно нульовим дипломатом і переговірником».

“Путін таких “зеленських” на переговорах жує пачками. Тому на переговори з російським президентом Володимир Зеленський повинен йти в оточенні професійних радників і, тільки базуючись на думці радників, ухвалювати рішення. Інакше це може дуже погано закінчитися”, – вважає екс-голова Луганської ВГА.

На питання, що буде з мінськими переговорами при Зеленському, Тука відповів, що доведеться шукати якісь компроміси.

“Я можу зрозуміти невдоволення автора питання прогресом у мінському процесі. Це – правда. Але, разом з тим, говорити, що мінський процес – це порожнеча, не можна, тому що об’єктивно це не так. Адже саме мінський процес зупинив бійню. Так, в Мінських угодах прописані, м’яко кажучи, не дуже приємні для мене, як для громадянина України, умови. Але це не позбавляє розуміння того, що це питання не можна вирішити військовим шляхом”, – сказав Тука.

За його словами, існує невидима межа, яку не можна переступати українській владі, інакше це буде зрадою національних інтересів.

“Але є цілий комплекс питань, які можна обговорювати і щодо яких можна домовлятися. Звичайно ж, це не можуть бути питання національної безпеки. Припустимо, нам можуть запропонувати розміняти Донбас на визнання Криму територією російською, нам можуть запропонувати розміняти Донбас на відмову від інтеграції в Євросоюз і НАТО і тому подібні речі. Але все це, з моєї точки зору, абсолютно неприпустимо”, – додав заступник міністра.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський запропонував президенту РФ Володимиру Путіну провести переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі в Мінську. У Кремлі відповіли голові української держави.

Що ви про це думаєте?