Коли білити дерева, та як правильно це робити

Правильний догляд за плодовими деревами – запорука їхнього довголіття та щедрого врожаю.

Підготовка до побілки.

Часто дачники білять дерева в садку навесні, але робити це варто восени.

На початку підготуйте дерева, виберіть для цієї роботи похмуру погоду. Під плодовими деревами розгорніть плівку з поліетилену, після очистьте за допомогою дерев’яної чи пластикової лопатки стовбури та великі гілки від лишайників, моху й муміфікованих плодів. Механічне пошкодження та невеликі рани на стовбурі, намастіть садовим варом.

Після приготуйте суміш для побілки. До її складу мають входити: органічний клей чи господарське мило, щоб вона добре прилипала, а ще придбайте фунгіцид в магазині, гашене вапно чи крейду. Також, варто додати до суміші глину, яка добре замазує тріщини на корі та додайте «бордоську суміш» чи інші засоби з міддю, щоб запобігти розвитку грибків.

Для приготування в велику ємність покладіть вапно в кількості 2 кг., обережно залийте його 10 л. окропу та накрийте тканиною чи іншим матеріалом й почекайте поки воно не перестане кипіти. Після додайте фунгіцид, глину 1 кг., перепрілий гній 1 лопату та все добре перемішайте.

Або придбайте готову суміш в спеціальному магазині. Наприклад садову водоемульсійну фарбу, яка 1-2 роки не змивається. Фарбуйте нею дерева при температурі вищій за 0°С, бо вона довго сохне — цілу добу.

Інвентар для побілки.

Готуйте суміш в глибокій та широкій тарі, з робочого інструменту потрібні кисті чи не широкий валик малярський, респіратор та фарбопульт.

Процедура побілки.

Фарбуйте чи біліть стовбур дерева починаючи з нижньої його частини, закінчуючи скелетними гілками. Побілку чи фарбу ретельно нанесіть на всі складки та ямки на корі, щоб не залишилося на ній темних плям.

Деякі люди думають що дерева білять для краси, однак це не так. Насправді ці дуже необхідний процес для дерев.