Мало хто знає як правильно застосовувати попіл на ділянці

Більшість дачників добре знають, що попіл або ще в нас називають зола є дуже важливим елементом на городі, адже це натуральний спосіб підживлення без хімікатів та щей безкоштовний.

Та важливо розуміти де і як використовувати попіл щоб не нашкодити тим чи інишим культурам.

Попіл підходить для застосування в слабокислих і кислих ґрунтах, бо має лужний ефект. Якщо ж ґрунт і так лужний, то попіл може тільки погіршити ситуацію. Тому перед тим як застосуати попіл, радимо дізнатися, який тип ґрунту у вас на ділянці. Щоб дізнатися купіть лакмусову паличку, вона продається в любому садівному магазині.

Також потрібно знати, які рослина люблять кислий ґрунт. Бо є культури які попіл категорично не люблять. До таких рослин відносяться майже всі хвойні а також калина, горобина, лохина та інші, тому радимо переконатися які рослини на вашій ділянці не ватро підживлювати попилом.

Кожного сезону, потрібно перекопувати ґрунт і в якості натуральної підгодівлі можна додати попіл. Додавати радимо в кількості 1 відро попилу на 3-4 квадратних метри.

Якщо вам потрібно, рідка підгодівля попилу, то рецепт такий: біля 200 грам попилу на 10-12 л. води. Також важливо памє’ятати, поливаємо під корінь рослини.