Ось як правильно видалити поросль малини і збільшити врожай в два рази?

Доброго дня друзі, ми раді бачити вас на нашому сайті. Хочемо поділитися з вами опитом обрізки порослі малини.

Малина являє собою чагарник, який схильний до утворення великої кількості кореневої порослі. При відсутності необхідних заходів спостерігається зниження продуктивності і життєздатності куща. Немає іншого способу подолати поросль малини, як видалити зі знанням справи. Дана стаття допоможе здійснити завдання.

Повідомляє miysvit.pp.ua, із посиланням на vakurat.pp.ua

Освіта порослі

Щороку кущ малини утворює кілька десятків додаткових коренів. Початок свій вони беруть з материнського куща. Якщо їх не зупинити вчасно, то поросль утворює свої придатки, які будуть захоплювати більше і більше територій, висмоктуючи енергію і поживні речовини з грунту і головної рослини.

Зверніть увагу!

Поросль може створити конкуренцію іншим рослинам, розташованим по сусідству. Негативний ефект відчуває і головний кущ. Він отримує менше поживних речовин, поступово дичавіє і формує менше ягід. Продукція стає неприємною на смак, рослина з часом деградує.

Збільшення кількості коренів і стебел у рослини створює сприятливе середовище для народження і розмноження бактерій. Нижні області стають затіненими, підвищується вологість через слабке випаровування рідин. Якщо землю під кущами не розчищати, не доглядати за землею, ймовірність ураження рослини паразитарними хворобами стане вище.

Незручність з’являється і у господаря, який, прагнучи зібрати ягоди, буде змушений боротися з безліччю стебел. Обрізка малини необхідна для зручної і якісної взаємодії з рослиною. Але користь від цього заходу проявиться лише тоді, коли обрізка буде проводитися з урахуванням всіх правил. Продуктивність куща збільшиться в два рази.

Грамотне видалення порослі та обрізка малини дозволять збільшити її продуктивність і продовжити термін існування.

Як правильно видаляти поросль?

Відносно малини існує правило, від якого зручно відштовхуватися при ухваленні рішення про обрізку: плодоносять тільки пагони другого року, якщо немає специфічних факторів, пов’язаних з сортом. У зв’язку з цим всі гілки, які принесли в цьому році ягоди, підлягають обрізці. Вирізати потрібно все стебло до землі. Зовні більш старі гілки відрізняються від молодих пагонів, тому ймовірність помилки низька.

Після плодоношення і збору ягоди видаленню підлягають, як уже говорилося, всі стебла, на яких була помічена малина. Решта пагони – однорічні – залишаються, вони принесуть продукцію в наступному році. Після цього видаляється коренева поросль – дрібниця, яка росте з коріння під землею і виходить з грунту поруч з кущем. Якщо проігнорувати ці відростки, то вони почнуть рости і будуть споживати більше і більше енергії від материнської рослини.

Під час початку весняного періоду належить робота з малиновим кущем. Всі побічні гілки видаляються, крім стебел, які будуть плодоносити в цьому році і 3-7 пагонів заміщення, з яких сформується наступне покоління плідних гілок. Протягом весняних і літніх місяців необхідно прибирати зайву поросль, яка з’являється з головного кореня. Чим частіше це відбуватиметься, тим більше поживних речовин буде використано для створення ягід.

Немає іншого способу подолати поросль малини, як видалити зі знанням справи.

Перелік глобальних способів боротьби з порослю малини:

• Механічний. Встановити по периметру ряду металеві пластинки шириною до 50 см, поглиблені на 40-45 см. Вони створять перешкоду для зростання придаткових коренів. У корінців зберігається шанс рости вшир, але швидкість знизиться, і вони будуть слабкіше без сонячного світла. Недоліком практики є складність видалення зачатків поросли, які знаходяться під землею.

• Біологічний. Якщо неподалік від малини садити озимий часник, щавель або квасоля (перші два краще), то поросль практично перестане з’являтися, сповільнить своє зростання.

• Хімічний. Обприскувати малину гербіцидами навесні. Будуть потрібні грошові вкладення, але спосіб стане зручним, якщо людина володіє великою кількістю кущів малини.

Важливо пам’ятати!

Грамотне видалення порослі та обрізка малини дозволять збільшити її продуктивність і продовжити термін існування.

Редакція сайту вдячна Вам за те, що дочитали статтю до кінця. Наша команда старається зробити наш вміст максимально позитивним та корисним для Вас!