Подруга-городниця розповіла, як отримати урожай великого і соковитою буряка

Щоб осінню насолоджуватися щедрим урожаєм буряка, влітку потрібно добре біля нього попрацювати. Для буряка важливо рости в правильному місці. Правильно обране місце – це півсправи. Крім цього, за буряком ще потрібно доглядати: проріджувати його, регулярно поливати й удобрювати. Але про все це по порядку.

Про це пише Мій Світ, за матеріалами Мандаринка

Моя сусідка – дуже відома дачниця в нашому містечку. У неї завжди гарні врожаї і недавно я дізналася у неї секрети вирощування великого і соковитого буряка. Ділюся цими секретами з вами.

По-перше, щоб буряк виріс великий і соковитий, йому потрібно достатньо місця, тому вже після появи перших листочків на рослинах, потрібно їх проріджувати. Якщо ви посадили буряк не густо, то проріджувати його не потрібно. Однак, якщо зійшло багато рослин, більш слабкі потрібно викорінювати відразу.

Подруга-городниця розповіла, як отримати урожай великого і соковитою буряка

По-друге, бурякам просто необхідні добрива, яких він не отримує з ґрунту. Для першого добрива ідеально підійде сольовий розчин. Він допоможе коренеплоду набратися сили і захистить його від шкідників. Для приготування сольового розчину буде потрібна не йодована сіль.

Одну чайну ложку солі необхідно розчинити в склянці теплої води. Після цього змішати солону воду з 10 літрами відстояної води. Отриманий розчин потрібно добре перемішати. Отриманим розчином потрібно поливати не сам коренеплід, а ґрунт навколо нього. Таким чином, ви знезаразите ґрунт і не зашкодите самого плоду.

Крім того, сольовий розчин допоможе захистити буряк від шкідників. Ним слід обробити листя коренеплоду. Для приготування розчину розчиніть одну столову ложку солі в десяти літрах теплої води. Обробляти листя потрібно або рано вранці, або пізно ввечері, коли немає сонця. Повторну обробку листя слід проводити, коли листя почнуть червоніти. Таким чином обприскування солоною водою допоможе захистити рослину від шкідників, зокрема, гусениць.

Подруга-городниця розповіла, як отримати урожай великого і соковитою буряка

Таким же методом можна обробляти і капусту, щоб її не їли гусениця і равлики.

Якщо шкідники не зникають, слід приготувати більш концентрований сольовий розчин. Для цього розчиніть склянку солі в теплій воді і обробляйте цим розчином листя. Пам’ятайте, що обприскувати листя можна тільки тоді, коли немає сонця: в похмурий день робити це можна в будь-який час, а ось в сонячний день – тільки вранці або ввечері.

Що стосується регулярності, то досвідчені городники радять підживлювати буряк три рази за сезон. Вперше удобрювати коренеплід сольовим розчином можна, коли на рослині з’явиться шість листочків. Другий раз удобрювати буряк потрібно, коли вже буде сформований коренеплід, а третій раз – за два тижні перед збиранням врожаю.

Крім того, моя сусідка радить садити буряки поруч з чорнобривцями. Ці квіти містять в своєму складі ефірні олії, які відлякують шкідників і дрібних комах. Такий собі природний захист.