Як і чим підгодовувати шлюмбергеру, щоб вона цвіла, немов зачарована

Щоб ваші домашні рослини були здоровими та квітучими, потрібно не лише їх регулярно поливати та забезпечувати сонячним світлом, а й підгодовувати.

Про це пише Мій Світ, за матеріалами Пошепки

Сьогодні ми поговоримо про підгодівлю шлюмбергери або, як ще називають цей вазон, різдвяника. 

ПІДЖИВЛЕННЯ ДЛЯ РОСЛИН

5 добрив для цвітіння різдвяника

Придбати готову суміш

Якщо ви маєте можливість, то просто придбайте спеціальне добриво. Використовувати в холодну пору року значно менше дозування – переважно вдвічі менше, ніж вказано на упаковці. Взимку важливо не переборщувати з корисними мікроелементами, бо це лише нашкодить. Потрібен комплекс, який містить мінімальну кількість азоту. Краще підійдуть калій, фосфор і NPK-комплекс.

Яблучний варіант

Яблучний настій містить багато корисних речовин, тому різдвяник просто обожнює такий варіанти підгодівлі. Для цього слід подрібнити яблуко середнього розміру та залити його 2 л води. Настоювати два дні, а потім використовувати для поливу. Яблучний настій наситить вазон залізом, фосфором та калієм. 

Варіант з борною кислотою

Борна кислота також є оптимальним варіантом підгодівлі. Для приготування добрива, змішується 1 г борної кислоти з 1 л води, а потім через пульверизатор слід обприскувати рослину вранці та вечері цим розчином. Ні в якому разі не застосовувати суміш протягом дня, бо взаємодія з сонячним промінням може лише зашкодити. Використовувати метод тоді, коли на вазоні з’являться перші бутончики квітів. 

Варіант з деревною золою

Деревна зола є універсальним добривом, яке використовують і на присадибній ділянці, і для рослин, які ростуть на підвіконні. Вона багата своїм елементним складом та насичує вазон калієм, кальцієм, магнієм і фосфором

Ось як приготувати розчин для підгодівлі: в 1 л чистої води слід додати 2 ст. л. золи й залишити на 3 години. Потім використовувати для поливу. 

Ось такі методи допоможуть вам отримати неймовірний та барвистий цвіт!