Як повернути гроші за знищені війною квартиру, машину та інше майно

Потрібно все фіксувати та готувати документи.

Після війни гостро постає питання компенсації збитків за знищене російським ворогом рухоме та нерухоме майно. Щоб отримати компенсацію, потрібно все фіксувати і готувати необхідні документи. Про це йдеться у колонці депутата Київради Ксенії Семенової для «Економічної Правди», пише ZN,UA.

Найважливіше — документи на право власності або технічний паспорт. Необхідно зробити копії цих документів та отримати актуальну виписку з Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Якщо сталася пожежа чи аварія, то обов’язково на місце мають прибути працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій для усунення наслідків. Після ліквідації наслідків вони становлять акт – вам потрібна його копія.

«Також зверніться до райдержадміністрації із заявою про складання акта обстеження житла або ж спробуйте скласти акт руйнування самостійно з сусідами», — зазначає Семенова.

Далі потрібна кропітка самостійна робота: зробити якомога чіткішу і детальну фото- та відеофіксацію руйнувань. Якщо про подію писали у ЗМІ, то зберіть так само, якнайбільше публікацій.

«Щодо житла — спробуйте зібрати квитанції на рухоме майно (наприклад, побутову техніку, яка знаходилася в будинку), фото майна до та після», — написала депутат.

Потім слід звернутися із заявою про злочин до правоохоронних органів з наданням вищеперелічених доказів руйнування майна та отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

«Матеріали також завантажте на сайт Росія заплатить. Це ресурс, який збирає докази злочинів РФ для подальшого відшкодування», – пояснила Семенова.