Категорії
Спостереження

ПУТІН ДУМАВ, ЩО “ЗЛА ХУНТА” ТО ТІЛЬКИ В УКРАЇНІ, АЛЕ ЛИТВА ТА ПОЛЬЩА ГУЧНО ПОСТУКАЛИ У ДВЕРІ КРЕМЛЯ

Литва хоче відсудити у “Газпрома” 1,5 млрд євро.

Литва приєднається до Польщі, яка оскаржує рішення Єврокомісі не штрафувати “Газпром” за підсумками антимонопольного розслідування.

Повідомляє prefiksblog.co.ua

“Результат справи для Литви важливий насамперед тому, що в разі перемоги ми зміцнимо свої можливості відстоювати інтереси наших споживачів газу в Стокгольмському арбітражі, а саме щодо 1,5 млрд євро, які були підраховані поки як теоретичний збиток”, – сказав міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас.

Литва вважає, що російська компанія повинна компенсувати 1,5 млрд євро споживачам газу, які понесли збитки внаслідок нечесного ціноутворення і необгрунтовано високих цін.

Зазначається, що у Єврокомісі 7 років вивчали ділові операці “Газпрому” в Європі, звинувачуючи російський концерн у перешкоджанні конкуренці і в завищенні цін на поставки газу в Східну Європу. “Газпром” звинувачення заперечував.

У травні 2018 року ЄК ухвалила рішення щодо “Газпрому”, однак не оштрафувала російський концерн, поклавши на нього низку зобов’язань, щоб уможливити вільне постачання газу за конкурентними цінами. Польща, яка постраждала від газового монополіста, була невдоволена рішенням ЄК і в жовтні 2018 року оскаржила його.

Що ви про це думаєте?