СПРОСТУВАННЯ: Ісландія буде платuти 5000 євро в місяць українцям, які одружаться на місцевих дівчатах. Що потрібно зробuти

Шановні читачі нашого сайту, повідомляємо, що нами було поширено статтю за матеріалами джерела, яке ми вважали надійним, однак, як повідомило інформаційна платформа Вокс Чек, дане джерело поширило інформацію, яка не відповідає дійсності.

Ми постійно працюємо, над якістю і справжністю контенту, який публікуємо. Нам дуже прикро, що трапилась така ситуція. Редакція сайту просить читачів повідомляти про матеріали, які можуть містити інформацію, що не відповідає дійсності.

У мережі поширюють інформацію, що Ісландія платитиме 5000 євро щомісяця українцям, які одружаться з місцевими жінками. Причиною цього начебто є катастрофічна демографічна ситуація: кажуть, що жінок у країні вдвічі більше, ніж чоловіків. Пояснюють, що Ісландія надає перевагу слов’янам через начебто сильний генофонд. В інших варіаціях конкретно про українців не йдеться. Також стверджують, що одруження — шлях до автоматичного набуття громадянства Ісландії. 

Утім, це фейк, який поширюють у різних країнах щонайменше з 2016-го року. Його раніше спростовували іноземні незалежні фактчекери зі SnopesBoomAfrica Check та AFP

По-перше, такої програми в Ісландії немає. Це фактчекерам підтверджували представники місій Ісландії у ТайландіУгандіЄгипті — саме там активно поширювалася історія. 

По-друге, в Ісландії немає браку чоловіків -— їх навіть трішки більше, ніж жінок: станом на 2018 рік чоловіки становили близько 50,2% населення Ісландії.