Знаєте що саме страшне в роботі військового лікаря? Ні, не обстріли і не прильоти і навіть фатальний кінець…

Знаєте що саме страшне в роботі військового лікаря?

Ні, не обстріли і не прильоти.

Не смерть, бо якщо по тобі прилетить арта – ти навіть нічого не встигнеш відчути.

Каліцтво – так. Але я давно домовився з Богом – головне щоб яйця з пісюном не відірвало (в мене дружина молода і гаряча), все інше – лікується і протезується.

Найстрашніше – СОРТУВАННЯ.

Що це таке? А от що.

От стягнули тобі в медпункт з нулів 20 бійців. Всі важкі. Всі з низьким тиском. Всі з турнікетами. Всі потребують негайної хірургічної допомоги в умовах шпиталю

А ти знаєш, що до тебе прямує всього 2 евакмашини – це 10-12 місць. І все. Наступні будуть через півдоби. Ну не вистачає машин на фронті. Це знають всі.
І от стоїш ти над 20 тілами по коліна в крові і вирішуєш – кому жити, а кому – ні.

Звісно, тим 8-ми, що залишаться буде надаватись вся можлива допомога. Але це ПОЛЬОВИЙ МЕДПУНКТ, бліндаж з свічковим освітленням. Тут навіть у вєну попасти складно, бо тиск низький – вєни спадаються, та і не видно ніхєра. Рятують внутрішньокісткові катетери, але їх мало.

Ні про які операції чи переливання крові не може йти й мови.

Сидиш, “граєшся” з турнікетами, затикаєш дірки, знеболюєш, ллєш замінники крові, і чекаєш…… Атмосфера гнітуща, смерть приходить раз за разом і забирає життя бійців, яких можна було б врятувати….

Сортування. Яке страшне слово. Ніколи не хотів і не хочу приймати такі рішення. Хочу допомогти всім. Але нема машин. Бо хтось зажилив 200 грн на донат. Це ж 2 пузиря водяри !! А у нас стрес!! Нам в Одесу прилітає !!!!

Люди, схаменіться. Якщо зараз не піднатиснимо, і не не відріжимо сухопутний коридор – ця війна затягнеться на роки. Не буде ні роботи, ні грошей, ні водяри, ні майбутнього. Донатьте перевірених волонтерів, які купують і ремонтують армії авто. Не будьте жлобами. Бо втратите все. Назавжди.

Приймайте раціональні рішення.

Про це пише Страх Олександр на своїй сторінці у фейсбук.